Ośrodek wypoczynkowy SPA w górachPiękny, górski krajobraz, czyste i świeże powietrze, relaksacyjne zabiegi poprawiające nastrój i kondycję – jeśli marzy się nam taki wypoczynek, nic prostszego jak tylko odwiedzić górski ośrodek wypoczynkowy SPA.

Taki urlop to gwarancja aktywności połączonej z przyjemnym relaksem. Jeśli wybierzemy ośrodek wypoczynkowy spa w górach zimą, nie musimy całego dnia spędzać w hotelu. W pobliżu z pewnością znajdziemy dostępne stoki narciarskie. Latem nie pojeździmy co prawda na nartach, ale w zamian możemy się wybrać na piesze wycieczki po górach.

Po powrocie z gór naszym zmęczonym mięśniom z pewnością dobrze zrobi wizyta w gabinecie spa & wellness. Jakie zabiegi tam na nas czekają? Różnego rodzaju masaże, balneoterapia, hydroterapia, okłady błotne albo algowe, kąpiele. Oprócz tego możemy zdecydować się na dodatkową wizytę u fryzjera i manikiurzystki. Do dyspozycji gości ośrodka wypoczynkowego SPA pozostaje cały kompleks rekreacyjny – basen, siłownia, sauna, a wieczór możemy spędzić w hotelowym barze albo restauracji.

Ośrodek wypoczynkowy spa odwiedzamy zazwyczaj na kilka dni. Przed wyjazdem lepiej zadbać o rezerwację pokoi, zwłaszcza gdy decydujemy się na wyjazd w sezonie urlopowym. Większe grupy mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

W górach pogoda rządzi się swoimi prawami, dlatego starannie musimy dobrać garderobę. Przed wyjściem w góry koniecznie powinno się zgłosić w recepcji, dokąd się wybieramy i na jak długo – w razie nieszczęścia łatwiej będzie zorganizować pomoc. Ośrodki wypoczynkowe SPA często organizują dodatkowe atrakcje dla gości.

Wycieczki z przewodnikiem, wieczorki taneczne, koncerty, zawody sportowe. Prowadzone są także specjalne turnusy terapeutyczne, wczasy odchudzające, wczasy upiększająco-relaksacyjne. Plan dnia takich wczasów jest dokładnie ułożony, a jeśli chcemy liczyć na widoczne efekty, musimy się takiego harmonogramu trzymać.